Zespół

Zespół Ekspertów zajmujący się chorobami narządów płciowych

Po setkach zdiagnozowanych i wyleczonych przypadków liszaja twardzinowego dr Igor Michajłowski zdecydował się powołać Zespół Ekspertów zajmujący się chorobami narządów płciowych. Złożona z wysokiej klasy specjalistów grupa gwarantuje najwyższy poziom opieki medycznej w zakresie leczenia liszaja twardzinowego.

Etiologia liszaja twardzinowego do dziś nie jest do końca znana. Z uwagi na fakt, że dotyczy on sfer intymnych, których schorzenia często nie są ujawniane przez samych pacjentów, dotąd nie zbadano nawet skali zjawiska. Ostrożne szacunki mówią jednak, że może ono dotyczyć ok. 20% populacji. Liszaj twardzinowy występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Mimo, że pochodzenie schorzenia nie zostało jeszcze wyjaśnione, są sposoby na jego leczenie, ale specjalizuje się w tym niewiele osób w Polsce. Jednym z najbardziej uznanych ekspertów jest dr n. med. Igor Michajłowski, prowadzący Clinica Dermatologica w Gdańsku. Trafiają do niego pacjenci z całego kraju.

Niektóre przypadki wymagają konsultacji lekarzy różnych specjalizacji. Dlatego stworzyliśmy zespół składający się nie tylko z dermatologów-wenerologów, ale też urologów oraz ginekologów. Dzięki temu pacjent ma pewność, że jest pod opieką najlepszych specjalistów, którzy mają doświadczenie w leczeniu najtrudniejszych przypadkówpodkreśla dr Igor Michajłowski.

W Clinica Dermatologica w chwili obecnej mamy w trakcie bądź po skończonym leczeniu się  ok. 700 pacjentów z liszajem twardzinowym. Szczyty zachorowania u kobiet są dwa: podczas dojrzewania oraz w czasie menopauzy. Mężczyźni chorują natomiast najczęściej po przekroczeniu 30. roku życia. Kobiety zapadają za to na liszaj twardzinowy kilkakrotnie częściej niż mężczyźni, a choroba zdarza się także u dzieci, niekiedy prowadząc do stulejki.

Zespół Ekspertów zajmujący się chorobami narządów płciowych to pierwsza specjalistyczna grupa w Polsce, skupiająca się na diagnozowaniu oraz leczeniu tego schorzenia. Zajmuje się także skomplikowanymi przypadkami oraz powikłaniami z nich wynikającymi. Stosuje Nowoczesne metody leczenia, np. miejscową terapię, doognoskowe bądź ogólnoustrojowe podanie preparatów, terapię fotodynamiczną, zabiegi laserowe oraz leczenie chirurgiczne (obrzezanie, meatotomia, plastyka wędzidełka, korekcja blizn w obrębie sromu).