Trwała depilacja laserowa Vectus

Usunięcie owłosienia na niektórych partiach ciała zajmuje zaledwie kilka minut. Laser Vectus jest bowiem nowoczesnym laserem diodowym o długości fali 810 nm. Wszystkie zastosowane w nim rozwiązania to działo naukowców z Harvard University. Przez wiele lat pracowali oni nad docelowym rozwiązaniem, które oparte jest na kontroli poziomu aktywnej melaniny. Dzięki temu można dostosować parametry zabiegu do indywidualnej karnacji pacjenta.

Od kiedy na rynku pojawił się dopracowany technologicznie laser diodowy Vectus, w gabinetach zajmujących się depilacją zaczęło pojawiać się nie tylko coraz więcej kobiet, ale także mężczyzn. Nowe rozwiązanie jest bowiem bezbolesne i szybkie, a jego efekty są trwałe.

Jak działa laser Vectus?

Laser diodowy Vectus emituje światło, które trafia bezpośrednio do komórek barwnikowych włosa. Są one w efekcie niszczone, dzięki wysokiej temperaturze, która powoduje całkowitą destrukcję włosa. Jednocześnie temperatura jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Natężenie wiązki laserowej jest bowiem automatycznie dobierane, na podstawie zgromadzonych przed zabiegiem danych. Specjalny czytnik analizuje poziom aktywnej melaniny i dopiero po przetestowaniu ustala jaka wiązka będzie najbardziej efektywna, a jednocześnie zagwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Czytnik Skintel to jedno z opatentowanych urządzeń, stosowanych w laserze Vectus. Technologia wykorzystywana jest bezpośrednio przed zabiegiem. Czytnik przykłada się do obszaru, który będzie depilowany, a dane zapisują się automatycznie. Na ich podstawie urządzenie dopasowuje wszystkie ustawienia do wykonania zabiegu. Z jednej strony gwarantuje to maksymalizację efektów, a z drugiej minimalizację ryzyka.

Depilacja laserowa laserem Vectus

W zależności od poddanego zabiegowi obszaru, dobiera się też odpowiednią wielkość głowicy, czyli końcówki lasera, która będzie przykładana bezpośrednio do ciała. Na sporych obszarach – np. plecach czy nogach – stosuje się dużą głowicę. Na mniejszych powierzchniach – np. nad górną wargą – najlepiej sprawdzają się głowice małe i precyzyjne. Przekazane przez nie światło jest wykorzystane ponownie, bo po odbiciu od skóry, w miejsce zabiegu kieruje je jeszcze system luster.  Nie ma jednak obaw o bolesność zabiegu, bo skóra jest cały czas chłodzona, dzięki systemowi  Advanced Contact Cooling. Pokryta szafirowym szkłem głowica sprawia, że pacjent nie odczuwa wzrostu temperatury. Chłodzenie następuje bowiem punktowo i powierzchniowo, zarówno przed emisją ciepła, w trakcie, jak i po niej.

Przebieg zabiegu laserem Vectus

Sam zabieg laserowej depilacji Vectus trwa niezwykle krótko. W niektórych przypadkach jest nawet krótszy od wizyty kwalifikacyjnej w Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

– Niezwykłą wagę przykładamy bowiem do holistycznego podejścia do pacjenta. Jeśli podczas wizyty kontrolnej zostaną wykryte jakiekolwiek niepokojące objawy skórne, pacjenci są kierowani na bezpłatne badanie dermatologiczne do lekarza specjalisty. Najważniejsze jest bowiem zdrowie pacjenta – podkreśla dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica.

Usunięcie niechcianego, nadmiernego owłosienia z okolic pach trwa bowiem zaledwie kilka minut. Niewiele dłużej trwa laserowa depilacja miejsc intymnych, czyli okolic bikini.

Do zabiegu trzeba się jednak przygotować. Należy ogolić miejsca, które będą poddane zabiegowi, nie wolno też stosować żadnych kosmetyków. Wykluczone jest też przeprowadzanie depilacji laserowej na opalonej skórze. W takim przypadku należy poczekać aż opalenizna całkowicie ustąpi, czyli cztery tygodnie. Przez taki sam okres nie można wyrywać włosów pęsetą lub woskiem. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest w tym przypadku niższa skuteczność zabiegu, który będzie musiał być powtórzony. Z tego samego powodu tydzień przed zabiegiem nie zaleca się stosowania kremu depilującego.

Efekty laserowej depilacji Vectus

Po zabiegu laserowej depilacji praktycznie od razu widać pierwsze efekty. Całkowity skutek będzie można jednak zaobserwować dopiero po całej serii zabiegów, która z reguły obejmuje od 4 do 6 zabiegów, jakie wykonuje się w odstępach 4-6 tygodni.

Zabieg trwa krótko i jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny. Już po kilku minutach można opuścić gabinet. Największą jego zaletą nie jest wcale skuteczność, ale przede wszystkim trwałość. Włosy znikają bezpowrotnie, a skuteczność określana jest na poziomie 95%. Pozostałe 5% to włosy, które nie były w czasie zabiegu w fazie wzrostu. Mogą one pojawić się w ciągu roku od zakończenia serii zabiegów, ale będą cienkie i jasne. Można je także łatwo usunąć. Uczucie dyskomfortu znika bezpowrotnie. Pojawia się za to więcej czasu, którego nie musimy tracić na kolejne doraźne depilacje.